W ostatnich dniach mieszkańcy gminy mieli okazję uczestniczyć w niesamowicie ciekawych imprezach, jednak najnowsze wiadomości obejmują także mniej pozytywne zdarzenia. Zakończono właśnie poszukiwania 46-letniego mężczyzny, zaginionego w zeszłym tygodniu. Mężczyzna jest zdrowy i bezpieczny. Z kolei na lokalnej drodze doszło do niecodziennego wypadku. Poszkodowanego nie udało się uratować.

Mężczyzna zasłabł na drodze

Ryzyko zasłabnięcia za kierownicą teoretycznie dotyczy każdego. W praktyce nie zdarza się zbyt często, chyba że kierowca jest naprawdę przemęczony, ale wtedy po prostu zasypia za kierownicą. Do zasłabnięcia prowadzą choroby i mniej groźne problemy ze zdrowiem. Niestety, w przypadku 71-letniego mieszkańca gminy Turek, zasłabnięcie zakończyło się tragicznie. Warto przy tym podkreślić, że nie doszło do zderzenia z innym samochodem lub obiektem na drodze. Mężczyzna zdał sobie sprawę, że traci przytomność i zdążył zjechać na pobocze. Manewr kierowcy zauważyli świadkowie zdarzenia, dlatego 71-latkowi natychmiast udzielono pomocy, dodatkowo wzywając na miejsce służby ratownicze. Niestety nawet profesjonalna akcja ratownicza nie była w stanie ocalić mężczyźnie życia.

Zaginiony mężczyzna świadomie opuścił dom

Niemal każdego dnia w Polsce dochodzi do zaginięć. Osoby zgłaszane przez bliskich jako zaginione najczęściej odnajdują się po kilku godzinach i dotyczy to zwykle dzieci lub nastolatków. Zdarzają się i mniej szczęśliwe rozwiązania spraw zaginięć, kiedy finałem sprawy okazuje się znalezienie ciała. Do takich przypadków również dochodzi bardzo często i nie zawsze są to sprawy związane z morderstwem. Trzecią możliwością jest natomiast świadoma ucieczka od dotychczasowego życia. Podejmowana przez osoby, które chcą zacząć od nowa lub odciąć się od relacji, które im nie służą. Do podobnego przypadku doszło w gminie Turek. Zaginiony w zeszłym tygodniu 46-latek był przez ostatnie dni poszukiwany przez policję. Mężczyznę udało się znaleźć w dobrym zdrowiu, bezpiecznego. Zgodnie z prawem aktualne miejsce pobytu zaginionego nie zostanie ujawnione.