W niedzielę 4 czerwca w Turku odbędzie się Dzień Dziecka. Najmłodsi mieszkańcy miasta będą mogli przenieść się do EKO Baśniowej Krainy. Nie zabraknie klasycznych atrakcji w postaci dmuchańców i animacji. Dzieci są zaproszone również na przedstawienie teatralne pt. „Baśniowe zamieszanie”.

Festyn z okazji Dnia Dziecka na Stadionie 1000-lecia w Turku

W najbliższą niedzielę 4 czerwca o godzinie 14:00 rozpocznie się festyn z okazji Dnia Dziecka, tymczasem spotkania sportowe rozpoczną się już o godzinie 9:00. Dzieci wraz z opiekunami zaprasza się na Stadion 1000-lecia w Turku. Przygotowano ciekawe i bezpłatne atrakcje dla najmłodszych, między innymi przedstawienie teatralne, zawody, pokazy sprzętu służb mundurowych i dmuchańce. Oprócz tego przygotowano także kreatywne warsztaty i przejażdżki konne. Atrakcji nie zabraknie,  coś dla siebie znajdą wszystkie dzieci. Na koniec festynu przewidziano nagrody za udział w konkursach. Wydarzenie zakończy się około godziny 18:30.

Dzień Dziecka w Polsce organizowany jest od lat 50. ubiegłego wieku. To wydarzenie międzynarodowe, obchodzone w większości krajów na świecie w dniu 1 czerwca.