Nowy Polski Ład wkracza w życie. Wielkopolska wkrótce otrzyma aż 17 miliardów złotych na rozbudowę regionalnych dróg. W jaki sposób pieniądze zostaną wykorzystane? Jakich zmian możemy się spodziewać w najbliższym czasie?

Opublikowano informacje o projektach Nowego Ładu

Wielkopolski Urząd Wojewódzki udostępnił niedawno informacje o projektach, które będą realizowane w ramach pieniędzy z Nowego Ładu. Wielkopolska otrzyma 17 miliardów złotych i wszystkie te pieniądze są przeznaczone na rozbudowę lokalnych dróg.

Najwięcej środków przeznaczono na rozbudowę drogi ekspresowej S11. Łączna długość trasy wynosi 260 km, więc jest nad czym pracować. Ta droga jest szansą dla wszystkich okolicznych gmin i mniejszych miejscowości na dobry dojazd do większych miast. W ten sposób podróżowanie stanie się szybsze i bezpieczniejsze.

Rozbudowa drogi S11 potrwa jednak wiele lat. Planowaną budowę 260 km podzielono na 5 odcinków. Wszystkie mają zostać ukończone do 2030 roku, maksymalnie do 2033 roku. Inwestycja będzie realizowana w ramach programu: Projektuj i Buduj, co oznacza, ze najpierw zostanie wykonany szczegółowy projekt, a następnie jego realizacja. W ten sposób wszystko ma zostać wykonane perfekcyjnie.

Droga ekspresowa S11 pochłonie  17 miliardów, a nawet więcej. Mimo to w Wielkopolsce wybuduje się również 8 obwodnic. Ta inwestycja z kolei pochłonie nieco ponad 1,5 miliarda złotych.