Zarówno mieszkańcy Turków, jak i Turkowic od lat czekają na budowę dogodnej ścieżki łączącej obie miejscowości. W Polsce coraz więcej mówi się o konieczności zwiększenia ilości tras rowerowych. W związku

Pierwsze spotkania na szczycie już za nami

W połowie lipca doszło do pierwszych rozmów między rządem miasta Turków i samorządem Turkowic. Okazało się, że miłośnicy jazdy rowerem mogą liczyć na przełom w sprawie trasy rowerowej łączącej obie miejscowości. Wyczekiwana od lat ścieżka może powstać przy okazji remontu drogi DK83. Ten moment stanowi więc najlepszą okazję do uwzględnienia w planach specjalnej drogi dla rowerów.

Wiele wskazuje na to, iż istotnie taka trasa powstanie. Na termin prac przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, ale z pewnością przekażemy Wam najnowsze informacje na ten temat.

Dlaczego warto jeździć rowerem?

Jazda na rowerze jest przyjemną formą aktywności fizycznej. Ze względu na brak emisji dwutlenku węgla rower jest polecany jako alternatywa dla samochodów. W ten sposób dbamy o swoje zdrowie i przyczyniamy się do ratowania planety, która nie ma się najlepiej. Wiele osób wybiera jazdę na rowerze również ze względu na niskie koszty. Poruszanie się rowerem po mieście i okolicach pozwala nam sporo zaoszczędzić.

Rowery miejskie cieszą się ogromną popularnością w większych miastach Polski, dlatego pojawia się coraz więcej ścieżek rowerowych, by umożliwić miłośnikom rowerów bezpieczną i wygodną jazdę. I chociaż Turek jest mniejszą miejscowością, to obecność ścieżek rowerowych jest tutaj równie istotna. W małych miastach jeszcze wygodniej jest podróżować rowerem z powodu bliskich odległości, na przykład z pracy do domu. Wygodną drogę do miasta docenią również mieszkańcy okolicznych wsi, m.in. Turkowic.

Szczerze zachęcamy do zmiany głównego środka transportu z samochodu na rower. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, ale kiedy jest, nie warto się zastanawiać!