We wtorek 12 grudnia, odbyła się specjalna ceremonia w Szkole Podstawowej im. Marii Curie-Skłodowskiej. Wszystko to za sprawą Towarzystwa Samorządowego w Koninie, które postanowiło wręczyć stypendia dziewięciorgu nadzwyczajnym uczniom ze szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie Gminy Kawęczyn.

Uroczystość była nie lada wydarzeniem. W jej trakcie można było spotkać takie osoby jak prezes Towarzystwa Samorządowego w Koninie, Senator Ireneusz Niewiarowski, Jan Nowak – wójt gminy Kawęczyn czy dyrektorzy szkół podstawowych z terenu tejże gminy. Wśród zgromadzonych nauczycieli i gości nie zabrakło oczywiście tegorocznych laureatów stypendiów.

Dla Towarzystwa Samorządowego w Koninie jest to już 24 edycja wręczania stypendiów dla zdolnej młodzieży z terenu gminy Kawęczyn. W dotychczasowych latach wsparcie finansowe otrzymało już 250 uczniów. W tym roku do tego zaszczytnego grona dołączyło dziewięcioro zdolnych i ambitnych uczniów.

Z całego serca gratulujemy wszystkim stypendystom dzisiejszego dnia, życząc im dalszych osiągnięć w sferze edukacyjnej. Mamy nadzieję, że otrzymane stypendia pomogą im w realizacji swoich naukowych ambicji oraz będą motywacją do podjęcia nowych wyzwań i spełnienia ich marzeń życiowych.