Sezon wiosenno-letni zawitał do Turku, mobilizując mieszkańców i władze miasta do organizowania naprawdę ciekawych wydarzeń. W minionym tygodniu odbyła się huczna impreza w Malanowie, a uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Turku zadbali o moc atrakcji z okazji Drzwi Otwartych w ośrodku.

W Turku nie można się nudzić!

Sezon wakacyjny to idealna okazja do organizowania rozmaitych wydarzeń publicznych. Takim wydarzeniem bez wątpienia była impreza w Malanowie. Dwa dni koncertów i warsztatów były świetną okazją do spotkania się ze znajomymi, czy spędzenia miło czasu z rodziną. Pogoda co prawda nie była najłaskawsza, ale zupełnie nie wpłynęło to na ilość imprezujących. W końcu muzyka i dobre jedzenie rozgrzewają jak nic innego!

Impreza w Malanowie powinna odbywać się co roku, dlatego mamy nadzieję, że przyszłej wiosny także uda się taką imprezę zorganizować. A skoro o muzyce mowa, warto wspomnieć o młodziutkiej artystce z Turku, która zdobywa coraz większą popularność w internecie. 15-letnia Paula Biskup sama pisze swoje piosenki i układa do nich muzykę. Teledyski zaś nagrywa z rodzicami. Jeśli szukacie dobrej muzyki do posłuchania, wejdźcie na profil YouTube Pauli!

Drzwi Otwarte — inicjatywa SOSW

Moc atrakcji czekała na odwiedzających również w Specjalistycznym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Turku. W placówce edukacyjnej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną zorganizowano radosne Drzwi Otwarte. W wydarzeniu wzięli udział wszyscy uczniowie, pedagodzy, a także osoby zainteresowane zapisaniem do szkoły swojego dziecka.

SOSW prowadzi szereg zajęć edukacyjnych dla osób z różnym stopniem niepełnosprawności intelektualnej. Prowadzi się zarówno zajęcia grupowe, jak i indywidualne, co pozwala uczniom rozwijać się w maksymalnym stopniu. Takie miejsca w Polsce są bardzo potrzebne!

To jeszcze nie koniec radosnych wydarzeń w Turku i powiecie. Już na początku czerwca w Turku rozpocznie się zlot food trucków. Będzie smacznie i wesoło, dlatego szykujcie swoje żołądki!