W akcję promowania szczepień przeciwko Covid-19 włączyły się także parafie kościoła rzymskokatolickiego. W powiecie tureckim w kilku parafiach można zaszczepić się przeciwko Covid-19. Idziesz na mszę? Wyjdź wcześniej i skorzystaj z możliwości zaszczepienia się jedną pełną dawką szczepionki Johnson&Johnson.

Mobilne punkty szczepień w parafiach

Mimo że lato w roku 2021 dało nam trochę odetchnąć od dramatów związanych ze światową pandemią koronawirusa, to niestety wirus wciąż jest obecny. Niebezpieczeństwo związane z zachorowaniem na Covid-19 nadal jest wysokie, dlatego eksperci zachęcają do szczepień. Im więcej osób się zaszczepi, tym łatwiej i bezpieczniej będzie nam się żyło w przyszłości.

Do akcji dołączyły się lokalne parafie. W powiecie tureckim będą działały aż 2 parafie:

  • Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny,
  • Parafia pw. św. Stanisława Biskupa.

Mobilne punkty szczepień przy parafiach będą czynne od 9 do 18. Zaszczepione osoby będą miały już całkowity spokój od szczepień, ponieważ jedna dawka Johnson&Johnson to pełne szczepienie. Każdy zaszczepiony otrzyma Unijny Certyfikat COVID. Ten dokument warto mieć przy sobie. Mnóstwo specjalistów, w tym lekarzy przyjmujących prywatnie, zadeklarowało przyjmowanie wyłącznie zaszczepionych pacjentów. Certyfikat na pewno przyda się częściej, niż się wydaje.

Czwarta fala koronawirusa nadchodzi

Nadchodząca czwarta fala koronawirusa psuje wakacyjne nastroje. Pozostałe kraje Europy już zmagają się z groźnym wariantem Delta. To najnowsza mutacja koronawirusa, która daje inne objawy. Chorobę trudniej jest rozpoznać, ale może mieć równie, a nawet bardziej niebezpieczne skutki od znanych nam już, wypartych mutacji wirusa.

Eksperci przekonują, że tylko w pełni zaszczepione społeczeństwo jest szansą na walkę z koronawirusem Delta. Dzięki temu będziemy mogli uwolnić się od obostrzeń i lockdownu, którego widmo już nad nami wisi. Jeśli większość Polaków się nie zaszczepi, prawdopodobnie czeka nas powtórka z trzeciej fali koronawirusa. Z tego powodu trwają kampanie zachęcające do szczepień, a mobilne punkty pojawiają się w najczęściej uczęszczanych miejscach. Dzięki temu każdy może się zaszczepi bez poświęcania dużej ilości dodatkowego czasu. Bez zapisów, szybko i bezpiecznie.

Mamy nadzieję, że mobilne punkty szczepień spełnią swoją funkcję i wkrótce większa część społeczeństwa będzie w pełni zabezpieczona przed Covid-19.