Turek nie należy do największych miejscowości w Polsce, ale za to zaskakuje swoją nowoczesnością. Miasto chętnie angażuje się w ważne obecnie inicjatywy społeczne. Tym razem miasto zaprasza na bezpłatne warsztaty dla młodzieży w wieku 14-17 lat. Podczas zajęć będą poruszone istotne kwestie związane z rozwojem emocjonalnym.

Ignorujemy kwestie zdrowia psychicznego dzieci

Jak sobie radzić ze stresem? Czym różni się strach od lęku? Jak sobie radzić z fobią? W jaki sposób rozpoznać depresję? Jak poradzić sobie z trudnymi emocjami? To tylko przykłady tematów, które będą omawiane na aktywnych warsztatach w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku. Są to tematy, które z reguły nie są poruszane ani w domach, ani w szkołach.

Problemy ze stresem i depresją powszechnie przypisuje się osobom dorosłym. Tymczasem to właśnie dzieci są najbardziej narażone na działanie negatywnych emocji, które mogą rzutować na ich życie w dorosłości. Nieradzenie sobie ze stresem, czy trudnymi emocjami, nieumiejętność rozpoznania emocji i wreszcie brak osoby, z którą można na ten temat szczerze porozmawiać, to czynniki mające negatywny wpływ na życie młodych dorosłych.

Niestety bardzo często dzieci zamiast wsparcia otrzymują od swoich bliskich reprymendy typu: Jak dorośniesz, to dopiero dowiesz się, co to stres. Dorośli mają również tendencje do ignorowania lub wyśmiewania smutku u swoich dorastających dzieci. A jednak przeżywają one prawdziwe emocje i nie wiedzą, jak sobie z nimi radzić.

Zajęcia ułatwiające radzenie sobie z problemami

To fantastyczna wiadomość, że w Bibliotece Miejskiej w Turku dzieci będą mogły skorzystać z pomocy specjalistów. Zajęcia odbędą się 16.08-20.08, a zapisy trwają aż do 16 sierpnia. Warto się jednak spieszyć, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona. Wystarczy wysłać maila na adres: [email protected], by zarezerwować miejsce.

Polecamy skorzystać z okazji bezpłatnych warsztatów, które mogą stać się cenną lekcją w życiu nastolatka. Praktyczne zajęcia pozwolą poznać sposoby radzenia sobie ze stresem i problemami. A tych w życiu młodych ludzi naprawdę nie brakuje.