Wkrótce będziemy mieli okazję uczestniczyć w piątej edycji Husar Race, czyli Ekstremalnego Biegu Służb Mundurowych. Zawody odbędą się 8 sierpnia w Wyszynie w powiecie tureckim. Za organizację wydarzenia odpowiada OSP Wyszyna.

Husar Race Wyszyna 2021

Ekstremalny Bieg Służb Mundurowych — Husar Race, to znakomita inicjatywa OSP Wyszyna. Każdego roku od 5 lat pracownicy służb mundurowych mogą zmierzyć się ze sobą podczas biegu. W tym celu opracowano specjalną, trudną trasę najeżoną szeregiem przeszkód. W końcu w wyścigu udział biorą służby mundurowe, zatem nie może być zbyt prosto!

Impreza Husar Race to wielkie wydarzenie zarówno dla uczestników biegu, jak i dla kibiców. Co najfajniejsze, w wyścigu mogą wziąć udział nie tylko aktywni zawodowo strażacy, policjanci, żołnierze, czy strażnicy leśni, ale również emerytowani pracownicy służb mundurowych.

Zapisy na bieg wciąż trwają. Uczestnictwo w wyścigu kosztuje 40 zł. Impreza odbędzie się 8 sierpnia w niedzielę. Nagrodą za uczestnictwo będą koszulki i medale. Podczas tegorocznej imprezy trwa również zbiórka na zakup nowego wozu bojowego dla lokalnej jednostki.

Szczepienia podczas V edycji Husar Race

Tegoroczne zawody Husar Race są dostosowane do nowej rzeczywistości. Kibice i zawodnicy będą mogli skorzystać z możliwości bezpłatnego i bezzapisowego szczepienia przeciwko Covid-19. Mobilny punkt szczepień tego dnia będzie stacjonował w pobliżu trasy Husar Race — na terenie Łowisko Borowy Staw w Piorunowie. Chętne osoby zostaną zaszczepione  szczepionką Johnson&Johnson. Będzie to jedna, pełna dawka szczepienia. Przy okazji imprezy można więc od razu zabezpieczyć się przed koronawirusem, co przy nadchodzącym wrześniu i czwartej fali może okazać się bardzo przydatne. Szczepienia potrwają od 12 do 16 i nie trzeba się na nie zapisywać. Warto jednak mieć na uwadze, że ilość miejsc jest ograniczona, dlatego warto skorzystać z możliwości zapisu. Możecie to zrobić, kontaktując się z organizatorami wydarzenia. Numery telefonu podano na stronie Husar Race na Facebooku.