W nadsyłanych informacjach, wskazano, iż wtorek, 20 lutego przyszłorocznego roku, to data kolejnego zaplanowanego protestu rolników. W ramach akcji zatytułowanej „Ogólnopolski protest rolników”, rolnicy zamierzają zablokować ruch drogowy w wielu miejscach Polski. Oznacza to, że tego dnia, w całym kraju można spodziewać się utrudnień na drogach.

Tego dnia na mapie protestów znajdzie się prawie sto różnych lokalizacji. Według dostępnych informacji, które są publikowane na forach internetowych powiązanych z tym strajkiem, możliwe jest również dołączenie myśliwych do tej manifestacji.

Sytuacja ta dotyczy także miasta Turek. Kierowcy korzystający z dróg dojazdowych do Turku oraz przechodzący przez okolicę ronda Romana Dmowskiego muszą przygotować się na możliwość zastoju. Zapowiedziana blokada drogowa, zorganizowana przez rolników z powiatu tureckiego, ma rozpocząć się o godzinie 10:00.

Zgodnie z komunikatem organizatorów, utrudnienia mogą trwać aż do godziny 15:00. Wskazuje to na konieczność przewidzenia alternatywnych tras przez osoby podróżujące w tym czasie w okolicach blokad.