W Poznaniu odbyła się wyjątkowa ceremonia, podczas której wojewoda i komendant wojewódzki policji wręczyli puchary i nagrody zwycięzcom dwóch prestiżowych konkursów policyjnych: „Patrol Roku 2024” oraz „Dzielnicowy Roku”. Wyróżnienie w kategorii „Patrol Roku 2024” otrzymali funkcjonariusze z Turku, st. post. Michał Światłowski i post. Kacper Pluta, którzy zajęli pierwsze miejsce.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Sali Herbowej Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Konkursy, które były honorowane tego dnia, obejmowały turniej par patrolowych „Patrol Roku 2024”, XIV edycję Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku” drugiego stopnia oraz zawody na najlepszego kierownika rewiru dzielnicowych, organizowane w ramach „Dzielnicowego Roku”.

Proces wyboru laureatów był rygorystyczny i wieloetapowy. Pierwszym krokiem były eliminacje na szczeblu powiatowym, po których nastąpiły zmagania na szczeblu wojewódzkim. Policjanci starający się o tytuł najlepszej pary patrolowej musieli udowodnić swoje umiejętności w kilku konkurencjach. Pierwszym etapem zawodów było sprawdzenie umiejętności strzeleckich na strzelnicy. Następnie, uczestnicy rzucili się w wir trudnego testu z wiedzy. Ostatnim, aczkolwiek nie mniej istotnym elementem rywalizacji był tor sprawnościowy, który wymagał nie tylko szybkości, ale także efektywnej współpracy między członkami patrolu.