W województwie wielkopolskim każdego roku następuje sportowe podsumowanie sezonu szkolnego w ramach Współzawodnictwa Sportowego Szkolnego Związku Sportowego w Wielkopolsce. I co się okazuje? Rok szkolny 2020/2021, chociaż nie należał do najłatwiejszych, przyniósł miastu zwycięstwo. I liceum ogólnokształcące w Turku uznano za najbardziej usportowione w całym województwie!

Miasto Turek na podium

Inauguracja Szkolnego Roku Sportowego 2021/2022 odbyła się 17 września w Mikorzynie (powiat kępiński). Podczas uroczystości podsumowano również osiągnięcia z zeszłego roku sportowego. Zaszczytne pierwsze miejsce przypadło w udziale I liceum ogólnokształcącemu z Turku. Szkoła brała udział w kategorii szkół ponadpodstawowych. Jeśli chodzi o szkoły podstawowe, wynik również był bardzo dobry, ale żadnej podstawówce z Turku nie udało się zająć pierwszego miejsca.

Sport to zdrowie!

Miniony rok szkolny nie był najłatwiejszy, dlatego tego typu wyróżnienia naprawdę cieszą. Aktywność fizyczna wzmacnia odporność, poprawia samopoczucie i dodaje energii. Przed nami nowy sezon szkolny i mamy nadzieję, że tym razem obejdzie się bez nauki zdalnej, a uczniowie będą mogli w pełni wykorzystać swój potencjał.