W ubiegły weekend, miasto Konin było gospodarzem Mistrzostw Okręgu Zachodniego Karate Kyokushin. Shihan Radosław Ambroziak pełnił funkcję sędziego głównego podczas tych zawodów, natomiast obowiązki sędziego technicznego na sobie wziął Sensei Daniel Gorczyca. Organizacją całości imprezy zajął się Wiesław Więckowski, reprezentujący Regionalny Klub Karate z Konina.

Na tatami stanęło 168 karateków, reprezentujących 19 różnych klubów oraz 7 organizacji karate kontaktowego. Wśród nich swoje umiejętności prezentowali zawodnicy Striker Turek, którzy wrócili do domu z dwoma medalami zdobytymi w konkurencji walk KUMITE. Feliks Małecki był nie do pokonania – zdobył złoto po wygraniu wszystkich swoich pojedynków. Na trzecim stopniu podium stanęła Maja Janczyk, obiecująca młoda zawodniczka. Niestety, Oskar Małecki nie odniósł sukcesu w swoim pierwszym starcie, ale pomimo porażki, zaprezentował się w dobrym świetle.

Zuzanna Pawlic i Maja Janczyk bez problemu przeszły przez pierwszą fazę eliminacji w konkurencji KATA. Niestety, nie udało im się przejść dalej, ale ich prezentacja techniczna była na wysokim poziomie. Był to ich pierwszy start w obecnym sezonie, ale z pewnością nie ostatni. Przed nimi czekają jeszcze egzaminy na stopnie i więcej zawodów, zarówno krajowych jak i międzynarodowych. Patrząc na ich postęp od ostatniego turnieju, można być optymistycznym co do ich przyszłych osiągnięć. Wszystkim zawodnikom towarzyszył ich trener – Ariel Więcławek.