Kiedy ponad rok temu wybuchła pandemia, straciliśmy dostęp do miejsc, których istnienie uważaliśmy za oczywiste. Wszystkie wydarzenia edukacyjne i kulturalne zawieszono na wiele miesięcy, a my mogliśmy jedynie siedzieć w domu i przymierzać eleganckie stroje, marząc o nawet najmniejszej okazji do wyjścia z domu. Wydarzenia organizowane w budynku Stowarzyszenia Przystań są idealnym dowodem na to, jak bardzo mieszkańcom Turku brakowało spotkań, wydarzeń kulturalnych i spektakli teatralnych!

Powtórka spektaklu Czekoladki już w październiku!

Kiedy we wrześniu po raz pierwszy wystawiano spektakl Czekoladki, wyprzedały się wszystkie bilety. Artyści z grupy teatralnej Poruszenie nie kryli swojej radości. Do wystąpienia przygotowywali się wiele miesięcy. Dodatkowym utrudnieniem była roczna przerwa, w której czasie żaden z aktorów nie występował na scenie. Aktorzy z grupy Poruszenie z pewnością cieszyli się z możliwości przygotowania ciekawego wydarzenia i ponownego wejścia w role, które zachwycą widzów.

Grupa Poruszenie miała jeszcze jedno zmartwienie — czy spektakl będzie cieszył się zainteresowaniem? W końcu rok przerwy odzwyczaił ludzi od wychodzenia z domu gdzie indziej niż do sklepu. Jak się okazało, nie musieli się martwić! Podczas przedstawienia wszystkie miejsca na widowni były zajęte.

Według obecnych na spektaklu dziennikarzy grupa Poruszenie pokazała klasę i niesamowity warsztat. Publika była zachwycona, dlatego zdecydowano o powtórzeniu spektaklu w październiku. Historia Czekoladek jest naprawdę zajmująca! Wszystkich, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do uczestnictwa w październikowym spektaklu.

Stowarzyszenie Przystań nigdy nie odpoczywa

Turek może być dumny ze Stowarzyszenia Przystań, którego członkowie zawsze dbają o kulturalną rozrywkę mieszkańców miasta. Dzięki nim w Turku dużo się dzieje, a swoje wydarzenia mają zarówno dzieci, jak i młodzież oraz dorośli. Gorąco zachęcamy do wspierania Przystani — dobrym słowem lub uczestnictwem w organizowanych imprezach. Nie będziecie rozczarowani!