Takie sytuacje nie zdarzają się często. Mieszkańcy powiatu tureckiego i konińskiego będą mieli okazję uczestniczyć w informacyjnym spotkaniu online. Konsultacje z mieszkańcami wspomnianych wyżej regionów będą dotyczyły planowanej budowy połączenia kolejowego Turek-Konin. Mieszkańcy będą mieli okazję zgłosić swoje pomysły i uwagi, które mogą być cenną wskazówką przy tworzeniu projektu „Budowa nowej linii kolejowej Turek-Konin”.

Zgłoś się do 28 września i weź udział w spotkaniu online!

Dokładnie dzisiaj mija termin wysyłania zgłoszeń o udział w spotkaniu online. Jako że twórcą i  wykonawcą projektu jest firma BBF Sp. z o.o., chętni muszą wysłać zgłoszenie na adres mailowy firmy. Mieszkańcy powiatu tureckiego wysyłają zgłoszenia do 28 września, a konsultacje online odbędą się 30 września o godzinie 16:30.

Mieszkańcy powiatu konińskiego będą mieli konsultacje online w innym terminie, jednak ich przebieg będzie wyglądał tak samo. Chętni otrzymają link do telekonferencji, który należy kliknąć tuż przed spotkaniem. Link umożliwia bezpłatne uczestnictwo w konsultacjach.

Jaki jest cel konsultacji w sprawie linii kolejowej Turek-Konin?

O planach budowy linii kolejowej Turek-Konin pisaliśmy już kilka tygodni temu. W tamtym czasie pomysł był jedynie teorią, gdyż samorządy powiatu konińskiego utrzymywały, że inwestycja znacznie przekracza ich budżet. Ostatecznie jednak inwestycję udało się przegłosować, tym bardziej że chętnych na korzystanie z nowego odcinka nie brakuje.

Obecnie trwają prace nad Studium Planistyczno-Prognostycznym i pomysł zorganizowania konsultacji dla społeczności obu powiatów wyszedł od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Spotkanie będzie po części informacyjne, a po części dyskusyjne. Osoby, które zgłoszą się do udziału w konsultacjach, będą mogły przekazać swoją opinię, uwagi i pomysły dotyczące inwestycji. Podczas spotkania dużo będzie się mówić również o trasowaniu linii kolejowej Turek-Konin. Jeśli więc macie konkretną wizję tego przedsięwzięcia, nie wahajcie się i weźcie udział w spotkaniu 30 września!