Kryzys gospodarczy związany z sytuacją na świecie nikomu nie umknął. Brak pieniędzy jest do pewnego stopnia zrozumiały, ale zwykłych ludzi nie można porównywać do samorządów. Mimo wszystko władze powiatu tureckiego postanowiły obciąć wydatki, co obróciło się na niekorzyść klubu piłkarskiego Tur Turek.

Miało być 2 razy więcej, jest 3 razy mniej

W zeszłym roku, pod wieloma względami również kryzysowym, Tur Turek otrzymał 17 tys. zł dofinansowania na działalność sportową. Obiecano również, że w tym roku kwota będzie dwukrotnie wyższa. Ku zaskoczeniu włodarzy klubu piłkarskiego, tegoroczne dofinansowanie wyniosło 5 tys. zł. Niestety, nie była to pomyłka.

Powiat turecki nie jest jedynym, który obcina dotacje na kluby sportowe, jednak wiele osób uważa, że sytuacja klubu Tur Turek jest wyjątkowa. Klub zrzesza bowiem aż 160 młodych piłkarzy i stale poszerza swoją działalność. Naprawdę widać tutaj zapał, pasję i aktywną pracę na rzecz młodzieży, co zresztą przynosi swoje efekty. Na taką ilość członków 5 tys. zł wsparcia to kropelka w morzu, jednak klub wydaje się być pogodzony z tą kwotą.

Tur Turek na przekór przeciwnościom

Klub piłkarski może liczyć na dofinansowanie również od pozyskanych przez siebie sponsorów. Dzięki temu nie musi zawieszać swojej działalności. Bo warto uświadomić sobie, że prowadzenie klubu sportowego to nie tylko atrakcje dla członków, ale także utrzymanie boisk i konserwacja sprzętu. Dzieci i młodzież wytrzymają bez wyjazdów, ale o sprzęty trzeba dbać regularnie.

Zarząd klubu piłkarskiego niejednokrotnie pokazał już, że na sportowym rozwoju mieszkańców powiatu naprawdę mu zależy. Stąd Tur Turek nie załamuje rąk nad przeciwnościami, a po swojemu dalej stara się rozwijać klub. To postawa godna podziwu i będąca świetnym przykładem dla innych. W końcu czym byłoby życie bez wyzwań? Pozostaje nam liczyć, że w przyszłym roku dotacja wróci przynajmniej do poziomu z 2021 roku.

Więcej o piłce przeczytasz na stronie: https://pilka.com.pl/.