Nie ulega wątpliwości, że potężna inflacja odbija się na komforcie życia Polaków. Nie wszyscy są w stanie poradzić sobie z rosnącymi kosztami, co skutkuje brakiem funduszy na podstawowe potrzeby. Właśnie dla takich osób powstała inicjatywa pomocowa w Turku. Od teraz w sieci sklepów Dino będzie można zostawiać potrzebne artykuły spożywcze i przemysłowe, które trafią w ręce potrzebujących.

Polacy pomagają Polakom

W ostatnich miesiącach rodacy skupili się na pomaganiu Ukraińcom. Akcje pomocowe na rzecz ofiar wojny nadal trwają, jednak coraz więcej Polaków gorzej radzi sobie z rosnącymi kosztami życia. Od teraz potrzebujący w Turku mogą liczyć na wsparcie innych mieszkańców miasta. Pomysłodawczynią inicjatywy jest założycielka grupy Polak w potrzebie. Wolontariuszce udało się nawiązać współpracę z siecią sklepów Dino.

W aż czterech sklepach na terenie Turku pojawią się specjalne kosze na żywność i artykuły pierwszej potrzeby. Podczas zakupów w Dino można zatem kupić także produkt lub produkty dla potrzebujących. Jeśli każdy klient sklepu kupiłby po jednej rzeczy, kosze zapełniłyby się w kilka minut.

Pamiętajmy, że do koszyków można wkładać produkty z długim terminem przydatności. Mogą to być makarony, kasze, mąka, konserwy i wiele innych.

To jedyna taka inicjatywa w kraju

Jak na razie Turek jest jedynym w Polsce miastem, w którym powstała tego typu inicjatywa. Zazwyczaj zbiórki żywności i artykułów higienicznych prowadzone są z okazji świąt. A obecnie przecież żadne się nie zbliżają. Nie sposób jednak uznać, że tego typu inicjatywy pomocowe nie są teraz potrzebne.

W trudnej sytuacji są zwłaszcza osoby starsze i samotne. Takim ludziom często naprawdę brakuje na jedzenie, a w dzisiejszych czasach przecież nikt nie powinien chodzić głodny.

Jeśli macie taką możliwość i chcecie pomóc, wzbogaćcie swoje zakupy o kilka podstawowych produktów dla innych. To z pewnością nie obciąży Waszego budżetu, a pozwoli wesprzeć innych. Dobro zawsze wraca. Będziecie zaskoczeni, jak szybko!