Przy trzecim przetargu udało się wyłonić wykonawcę, który zajmie się realizacją długo zapowiadanej w Turku inwestycji. Dwa bloki komunalne staną na osiedlu Wyzwolenia i według projektu, będą gotowe już w 2024 roku. Wykonawcą zlecenia została poznańska firma Lepiko Sp. z o.o.

Budowa bloków komunalnych w Turku rozpocznie się w tym roku

Urząd Miasta w Turku jest na ostatnim etapie załatwiania inwestycji. Wyłoniono wykonawcę, podpisano umowę z wykonawcą, a także załatwiono kwestię dofinansowania. Burmistrz wysłał wniosek o dofinansowanie jeszcze przed końcem września i w tej chwili umowa jest już podpisana. Miasto zyska wsparcie finansowe w ramach Polskiego Ładu. Szacuje się, że budowa bloków komunalnych w Turku będzie kosztować blisko 17 mln zł. Prace budowlane prawdopodobnie rozpoczną się jeszcze w tym roku, a inwestycja będzie gotowa w roku 2024. Dwa duże bloki komunalne w Turku bez wątpienia będą szansą dla osób o niskich dochodach. W związku z galopującymi cenami najmu najbiedniejsi są daleko poza wymaganiami rynku.

Kto może ubiegać się o mieszkanie komunalne?

Jak wspomnieliśmy wyżej, mieszkania komunalne są przeznaczone dla osób z niskimi dochodami, niebędących w stanie wynająć mieszkania. O kupnie nie wspominamy, ponieważ kupno mieszkania jest już także poza zasięgiem klasy średniej. Osoby chętne do najmu mieszkania komunalnego, muszą spełniać określone warunki, ustalone wcześniej przez gminę. O mieszkanie komunalne można ubiegać się wyłącznie za pomocą prawidłowo wypełnionego wniosku, złożonego w Urzędzie Miasta. Wniosek warto składać szybko, ponieważ lista chętnych na mieszkanie zawsze jest długa. Największe szanse na przydział mieszkania mają osoby znajdujące się u szczytu listy oczekujących.