Mieszkańcy Turku nie mogą narzekać na nudę. Działające w mieście organizacje dbają, by nikomu nie zabrakło w te wakacje zajęcia. Już za kilka dni będziemy mogli podziwiać efekt pracy Biblioteki Publicznej z Klubem Podróżnika. Wynikiem tej współpracy będzie fascynujące spotkanie autorskie, którego motywem przewodnim będą podróże i herbata. Tymczasem władze miasta przygotowują inwestycję dla młodzieży. Rozpoczęto budowę nowego skateparku.

Spotkanie autorskie w plenerze

Klub Podróżnika wraz z Biblioteką Publiczną w Turku przygotowali dla mieszkańców miasta cykl wyjątkowych spotkań autorskich. W najbliższą niedzielę, o godzinie 17:00, odbędzie się pierwsze spotkanie. Inspiracją dla tego wydarzenia była książka 1000 szklanek herbaty autorstwa Robba Mociąga. To właśnie ten autor uświetni niedzielny wieczór w Turku. Nie będzie to jednak klasyczne spotkanie z pisarzem. Uczestnicy wydarzenia spotkają się bowiem w Parku Konstytucji 3 Maja. Motywem przewodnim będą herbaty z całego świata. Spotkanie zapowiada się naprawdę ciekawie. Warto również wspomnieć, że o 18:30 spotkanie płynnie przejdzie w wieczór gier planszowych. Nie byle jakich, bo etnicznych. Uczestnicy będą mogli zagrać w gry, z którymi prawdopodobnie nie mieli nigdy do czynienia. Gra z Polski także będzie!

Skatepark za milion złotych

Na dobrą rozrywkę zasługują osoby w każdym wieku. Z myślą o młodzieży rozpoczęto budowę nowego skateparku. Do inwestycji solidnie się przyłożono, dlatego nowe miejsce rozrywki dla nastolatków (i nie tylko) będzie wyposażone w nowoczesne i ciekawe miejsca do jazdy. Coś dla siebie znajdą miłośnicy deskorolek, rolek i hulajnóg. Wszystkie atrakcje zostaną wykonane przy pomocy specjalnej technologii, dzięki czemu nowy skatepark będzie nie tylko lepszy, ale i trwalszy. Pierwsze prace budowlane już rozpoczęto. Na ten moment wiadomo już, że inwestycja będzie kosztować miasto ponad milion złotych. Skatepark zajmie powierzchnię 435 metrów kwadratowych.

Może Cię zainteresować: https://karpaczinfo.pl/2022/07/12/na-jeleniogorskim-zabobrzu-powstanie-skatepark/.