Niedawno, w ostatni weekend września, dwoje starszych członków klubu kickboxingowego Striker Turek wzięło udział w dwóch różnych wydarzeniach sportowych. Zaprezentowali swoje umiejętności na Pucharze Polski Low-Kick, który odbył się w Piotrkowie Trybunalskim, oraz na Kalisz Fight Night. Aleksander Kowalczyk rywalizował w Piotrkowie Trybunalskim, podczas gdy Patryk Szulc stawił czoła konkurencji w Kaliszu.

Aleksander Kowalczyk pokazał swoją siłę i umiejętności na ringu podczas Pucharu Polski Low-Kick. W wielkim stylu pokonał aktualnego Mistrza Polski seniorów w tej dyscyplinie już w pierwszym pojedynku. Na finałowej arenie odniósł kolejne zwycięstwo – tym razem przez walkower – kiedy przeciwnik nie był w stanie stawić mu czoła. Aleksander zgarnął tym samym Puchar Polski. Warto podkreślić wkład Dawida Włodarczyka i Macieja Kowalczyka, którzy byli przy nim na ringu jako pomocnicy.

W tym samym czasie, w Kaliszu odbywała się zawodowa gala Kalisz Fight Night. Tu swoją przepustkę do walki zawodowej otrzymał Patryk Szulc, reprezentujący barwy klubu Striker Turek. Zmierzył się z Tomaszem Przybylskim, doświadczonym zawodnikiem gospodarzy i reprezentantem Polski w formule Full Contact. Szulc był na początku skazywany przez gospodarzy na porażkę. Jednak ku zdumieniu obserwatorów – ale nie jego fanów – od samego startu pojedynku wyznaczał trudne warunki dla Przybylskiego. Jego twardy styl, wszechstronność zarówno w ofensywie, jak i defensywie, potężne niskie kopnięcia i imponująca taktyka walki pozostawiły na wszystkich niezapomniane wrażenie.