Na początku listopada 2023 roku, dokładnie 2-go dnia miesiąca o godzinie 05:17, do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu, wpłynęło zgłoszenie o tragicznym zdarzeniu drogowym. W zderzeniu auta osobowego i pojazdu ciężarowego, do którego doszło na terenie Florentyny (gmina Żelazków), ucierpiały co najmniej dwie osoby.

Do miejsca niefortunnego zdarzenia, na polecenie dyżurnych ze stanowiska kierowania, natychmiast skierowano dwie jednostki straży pożarnej JRG 1 z Kalisza. Dodatkowo na miejsce poleciały również zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Skarszewa oraz Pólka.

Celem działań strażaków było przede wszystkim zabezpieczenie terenu wypadku, aby zapobiec dalszym potencjalnym szkodom. Następnie przystąpili oni do ewakuacji osoby poszkodowanej z powypadkowego samochodu osobowego. W tym celu wykorzystali specjalistyczne narzędzia hydrauliczne. Po uwolnieniu poszkodowanego mężczyzny, przekazali go pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego. Niestety, pomimo starań medyków, lekarz na miejscu stwierdził zgon mężczyzny. Z kolei kierujący ciężarówką nie doznał żadnych obrażeń.

Kolejne czynności powypadkowe prowadziły już inne służby – prokuratura oraz policja, które zajęły się sprawą, mając na celu ustalenie wszystkich okoliczności wypadku.