Szymon Hołownia, dawniej znany jako prezenter telewizyjny, dziś lider partii Polska 2050, pojawił się w Turku 3 lutego. Polityk spotkał się z handlowcami miejscowych targów, by podyskutować z nimi o sytuacji gospodarczej w kraju. Co ciekawe, Hołownia podał swoje pomysły na złagodzenie skutków inflacji i pandemii.

Znany polityk odwiedza Turek

Szymon Hołownia spotkał się w Turku z dość ciepłym przyjęciem, po części dlatego, że wciąż jest uważany za gwiazdę telewizji. Trzeba również przyznać, że partia 2050 ma ciekawe pomysły na rozwój Polski. Oczywiście pod warunkiem, że nie są to obietnice bez pokrycia, jak dotychczas często bywało.

Szymon Hołownia odwiedził Turek i kilka innych okolicznych miejscowości. Polityk prowadzi kampanię pod tytułem Strategia Zwycięstw i stara się jak najlepiej poznać problemy Polaków. A jest ich sporo.

W Turku okazję do porozmawiania z politykiem mieli sprzedawcy z miejskiego targowiska. Podczas rozmów skupiono się przede wszystkim na inflacji, podwyżkach i pandemii. Jak nietrudno się domyślić, Hołownia wyraził swoje niezadowolenie dotyczące obecnych rozwiązań polskiego rządu.

Polska 2050 z konkretnym planem na przyszłość

Polityk podczas rozmów z lokalnymi przedsiębiorcami stwierdził, że pomoc rządu skierowana do przedsiębiorców i polskich rodzin jest niewystarczająca. Co prawda trudno sobie wyobrazić, by Polacy pracujący byli w stanie zarobić na jeszcze większe dodatki dla rodzin niż obecnie, ale Hołownia prawdopodobnie miał na myśli coś innego.

Polityk przedstawił zebranym pomysły swojej partii. To między innymi obniżka 50% marży na gaz, którą obecnie narzuca dystrybutor PGNiG. To także ulga dla przedsiębiorców związana z kosztami chorobowymi. Według Partii 2050 od razu powinien przejąć je ZUS. Czy to wystarczyłoby na opanowanie kryzysu? Raczej nie, ale są to konkretne pomysły.

A Wy jak oceniacie wizytę polityka w mieście? Uważacie, że takie spotkania są potrzebne?