Złodziej i podpalacz, który na początku lutego spowodował poważne zniszczenia na jednej z posesji w Turku, został zatrzymany kilka dni temu. Prawdopodobnym sprawcą kradzieży i zniszczenia mienia jest 32-letni mieszkaniec sąsiedniej gminy Uniejów. Mężczyźnie grozi aż do 10 lat więzienia.

Kradzież i zniszczenie mienia

Był początek lutego, kiedy przy ulicy Komunalnej w Turku zauważono pożar. Płonęły auta zaparkowane na jednej z posesji. Zrozpaczeni właściciele posesji i zaparkowanych na niej samochodów dowiedzieli się nie tylko o zniszczeniach, ale również o kradzieży. Złodziej pokusił się na elektronarzędzia, których wartość wyceniono na 5700 zł.

Nie wiadomo, czemu miało służyć podpalenie aut. Być może przestępca chciał odwrócić uwagę od kradzieży, a może zrobił to z czystej złośliwości. Sprawca wylał na pojazdy łatwopalną substancję, a następnie podpalił je i uciekł. Szybko rozprzestrzeniający się ogień doszczętnie zniszczył oba samochody oraz 1 znajdujący się na działce obok, a dodatkowo uszkodził 2 kolejne pojazdy. Straty były zatem daleko poważniejsze i zupełnie bezsensowne.

Podpalacz zatrzymany

Czynności policjantów z wydziału kryminalnego trwały kilka tygodni. W tym czasie zbadano wszystkie pozostawione przez złodzieja ślady, a także przeprowadzono rozmowy ze świadkami. Przestępca nie był tak sprytny, jak mu się wydawało i wkrótce dostał się w ręce wymiaru sprawiedliwości.

Zatrzymano 32-letniego mieszkańca sąsiedniej gminy. Mężczyzna przewieziony na komisariat przyznał się do kradzieży i podpalenia. Sąd zdecydował o umieszczeniu złodzieja w areszcie tymczasowym, by nie kombinował do czasu ustalenia wyroku. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia. Złodziej z pewnością miałby szansę na niższy wyrok, gdyby nie tracił czasu na podpalenie aut. Cóż, może mieć pretensje wyłącznie do siebie.

Skradzione narzędzia udało się odzyskać i zwrócić właścicielom. Z sukcesem zakończono również podobną sprawę w Tczewie: https://tczewinfo.pl/2022/02/policjanci-zatrzymali-20-latka-odpowiedzialnego-za-kradzieze/. Złodzieje tego typu czasami nie zdają sobie sprawy, jak wiele śladów pozostawiają za sobą. Tym lepiej dla uczciwych osób, które padły ofiarami kradzieży.