Mieszkanka gminy Kawęczyn wybrała się na sobotni spacer do lasu. Niestety nie był to rutynowy spacer, ponieważ kobieta natknęła się w lesie na porzucone szczeniaczki. Cztery suczki były zmarznięte i tuliły się do siebie przestraszone. Na szczęście spacerująca nie zostawiła zwierząt na pastwę losu.

Cztery urocze pieski czekają na dom

Szczeniaczki mają około 3 miesięcy i wyglądają wyjątkowo uroczo. Zostały zabrane z leśnej ścieżki do domu kobiety, która je znalazła. Mieszkanka gminy Kawęczyn ma jednak własne psy i nie może sobie pozwolić na opiekę nad kolejnymi. Szczenięta trafią więc do schroniska w Turku, skąd będzie można je zaadoptować. Mamy nadzieję, że wkrótce znajdą odpowiedzialny dom.

Za porzucanie zwierząt grozi kara więzienia. Niestety to nie powstrzymuje nieodpowiedzialnych opiekunów, żałujących pieniędzy na sterylizację swoich pupili. Z niewiadomych przyczyn są ludzie, którzy wolą zrobić krzywdę zwierzęciu, niż zapłacić 300 zł za zabieg. A warto wspomnieć, że gminy dopłacają do zabiegów kastracji i sterylizacji. Można więc wykonać zabieg zupełnie za darmo. Sterylizacja to niezawodny sposób na ograniczenie liczby bezdomnych zwierząt.