„Projekt Warenka” – tak nazywa się plan budowy nowoczesnego osiedla rekreacyjno-mieszkaniowego w Turku. Po licznych działaniach mających na celu doprowadzenie do porządku terenów pozostałych po dawnej kopalni Adamów przyszedł czas na plany ponownego zagospodarowania przestrzeni. Projekt firmy ZEPAK bardzo przypadł radnym do gustu.

Teren rekreacyjno-mieszkaniowy powstanie w Turku

Trzeba przyznać, że wizualizacje przygotowane przez firmę ZEPAK prezentują się bardzo ciekawie. W pobliżu plaży nad zbiornikiem wodnym (będącym pozostałością po wyrobisku), znajdują się budynki mieszkalne w postaci domków jednorodzinnych. Całość wygląda przepięknie i bardzo różni się od powszechnych obecnie projektów osiedli. Teren rekreacyjno-mieszkaniowy w Turku nie przypomina ponurych blokowisk, bez miejsca na nawet najskromniejszy plac zabaw. Obecnie realizowane są kolejne etapy zagospodarowania terenu. Przygotowania do inwestycji trwają już od lat.

Prace idą pełną parą, a projekt firmy ZEPAK bardzo spodobał się radnym. Można podejrzewać, że przyszłym mieszkańcom także przypadnie do gustu.