W planach na następny rok znajduje się budowa zadaszonego boiska o wielorakim przeznaczeniu, które zostanie usytuowane przy Szkole Podstawowej w Kaczkach Średnich. Na zakończenie miesiąca czerwca, delegacja gminy Turek podjęła decyzję o sfinalizowaniu umowy na finansowe wsparcie tego przedsięwzięcia przez państwo, podczas spotkania w stolicy – Warszawie.

Inwestycja ta jest częścią projektu Olimpia, który ma na celu stworzenie kompleksów sportowych przy szkołach, ku czci setnej rocznicy pierwszego udziału polskiej reprezentacji na igrzyskach olimpijskich. W ramach tej inicjatywy, samorząd gminy Turek uzgodnił warunki współpracy z Ministrem Sportu i Turystyki. Umowa przewiduje realizację omawianego projektu, który będzie finansowany ze środków budżetowych państwa poprzez dotację wynoszącą 1 100 000 zł. Termin ukończenia zadania został określony na rok 2024.

W ramach realizacji tego przedsięwzięcia, gmina Turek przeprowadzi szereg działań budowlanych. Zostanie wybudowane łukowe zadaszenie wielofunkcyjnego boiska, które będzie miało powierzchnię do 500 m2. Ponadto, na tym samym obszarze powstanie drugie boisko wielofunkcyjne, również o powierzchni do 500 m2. Dodatkowo, zostanie wybudowany łącznik między halą a szkołą, którego powierzchnia nie przekroczy 50 m2. Całość inwestycji zostanie dopełniona zakupem strzelnicy laserowej.