Dobra kawa na mieście potrafi osłodzić nawet najciemniejszy jesienny poranek. Wiadomo również, że ciasta spożywane w dobrym towarzystwie nie tuczą, dlatego cukiernie i kawiarnie warto odwiedzać regularnie.  Podpowiadamy, gdzie warto wybrać się na kawę w Turku. Poniżej trzy najchętniej odwiedzane kawiarnie w mieście!

Cukiernia Kafe Bar Glukoza

Po dzienną dawkę glukozy warto wybrać się do słodkiej kawiarni Glukoza, która na mapie Turku jest stosunkowo nowym miejscem. Klienci doceniają miłą obsługę i przyjemny wystrój. Każdy czuje się tu jak u siebie. Menu kawiarni jest naprawdę bogate i oprócz kawy i słodkości znajdziemy tu również przekąski słone. Każdy znajdzie coś dla siebie, a co najważniejsze, będzie mógł spędzić czas w miłej atmosferze.

Adres: aleja Józefa Piłsudskiego 4, 62-700 Turek

Coffee OnBoard

Klimatyczna i bardzo przytulna kawiarnia, w której można nie tylko napić się gorącej kawy lub herbaty, ale również zagrać w gry planszowe. Coffee OnBoard przyciąga znakomitą kolekcją kaw i herbat do wyboru. Napoje są naprawdę smaczne, a do towarzystwa można zamówić pyszne ciasta. W tej kawiarni w Turku znajduje się wszystko, co potrzebne, by się zrelaksować i odpocząć od codziennych obowiązków.

Adres: 650-lecia 12, 62-700 Turek

Cukiernia Sowa

Wśród kawiarni w Turku możemy wyróżnić także Cukiernię Sowa. To lokal popularnej sieci ze słodkościami. Na miejscu można również wypić znakomitą kawę lub herbatę, oczywiście w różnych smakach. Wybór ciast i ciasteczek jest ogromny, a sam lokal bardzo przyjemny. Obsługa sympatyczna i pomocna, chociaż zdarzają się im gorsze dni. To jednak zupełnie nie zniechęca do odwiedzin tej znanej cukierni i kawiarni w jednym!

Adres: Milewskiego 7, 62-700 Turek