Podczas wspólnej akcji Prokuratury Rejonowej w Turku i funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, udało się zatrzymać dwóch mężczyzn z terenu powiatu tureckiego. Szokującym było to, że posiadały oni duże ilości substancji odurzających. Funkcjonariusze zdołali także przejąć nielegalną broń palną oraz amunicję. Zatrzymanym za ten czyn grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Wszystko rozpoczęło się 4 czerwca, kiedy to policjanci specjalizujący się w badaniu spraw osób związanych z handlem narkotykami, zdecydowali się na przeprowadzenie akcji. W jej ramach, na obszarze powiatu tureckiego, wykonano kontrolę w dwóch wytypowanych przez nich lokalach.

Przeszukania, które objęły również garaże, zaowocowały znalezieniem i zabezpieczeniem przez funkcjonariuszy aż 5 kilogramów różnych substancji odurzających. Wśród nich znalazła się między innymi amfetamina, marihuana, haszysz czy kokaina. W akcji uczestniczył również przewodnik z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu wraz ze swoim psem służbowym. Poza tym, w mieszkaniach znaleziono także duże ilości leków farmakologicznych i środków anabolicznych. Co więcej, jeden z zatrzymanych mężczyzn posiadał broń palną oraz amunicję, do której nie posiadał żadnego zezwolenia. Zatrzymani to mężczyźni w wieku 49 i 37 lat.