Lodowiska każdego roku przyciągają tłumy chętnych w każdym wieku. Turek własnego lodowiska nie ma, ku rozpaczy niektórych mieszkańców. Ostatecznie wątek podniosło Stowarzyszenie Polak w Potrzebie, które obecnie zbiera podpisy pod wnioskiem o stworzenie sztucznego lodowiska w Turku. Miasto już odpowiedziało na ten pomysł, wyjaśniając, dlaczego Turek wciąż nie ma własnego lodowiska.

Lodowisko w Turku to długo wyczekiwana inwestycja

Członkowie Stowarzyszenia Polak w Potrzebie zainteresowali się tematem zimowej rekreacji w Turku. Okazuje się, że spora część mieszkańców miasta byłaby zainteresowana miejskim lodowiskiem. To nie tylko zimowa atrakcja, ale także świetne źródło aktywności fizycznej. Zimą nie każdy ma ochotę na jogging, czy ćwiczenia na siłowni miejskiej. W związku z tym do Urzędu miasta w Turku wysłano petycję o budowę krytego, sztucznego lodowiska. Przy okazji ludzie zastanawiają się, dlaczego dotychczas nie podjęto w mieście podobnej inwestycji. Urzędnicy krótko odpowiedzieli na pytanie.

Turek ma problem z dofinansowaniem na inwestycje sportowe

Okazało się, że w Turku już od lat planuje się utworzenie lodowiska, które latem zamieniałoby się w tor dla rolkarzy. Projekt utworzono już w 2018 roku, jednak wniosek o dofinansowanie odrzucono. Sytuacja powtórzyła się w kolejnych latach, dlatego miasto wciąż nie może pochwalić się żadną sportową inwestycją. Urząd zapowiedział jednak, że podejmie się zadania, kiedy tylko pojawi się okazja. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że tym razem wniosek o dotację zostanie przyjęty. Gdy petycja o lodowisko dotrze do Urzędu Miasta, być może uda się poznać więcej konkretów.

A jeśli chcesz poczytać sobie o sportach zimowych, zajrzyj na stronę: https://ludziesportu.pl/.