Stowarzyszenie Przystań, które mieści się w Turku, stworzyło autentyczne widowisko historyczne, które zdobyło ogromne uznanie publiczności. Wystawiane w miniony weekend przedstawienie pod tytułem „Polska Silna i Dumna” przyciągnęło aż 300 widzów. Z uwagi na olbrzymie zainteresowanie i niemożność zaspokojenia wszystkich chętnych do odwiedzenia tego wyjątkowego spektaklu, organizatorzy podjęli decyzję o jego powtórzeniu w najbliższą niedzielę.

Widowisko będzie ponownie przedstawione przez zespół amatorski aktorów, którzy realistycznie odtwarzają dramatyczne sceny z okresu II wojny światowej. Te intensywne i szokująco realistyczne sceny mogą być zbyt mocne dla małych dzieci, biorąc pod uwagę, że podczas spektaklu słychać strzały, eksplozje oraz głośne krzyki. Organizatorzy podkreślają, że celem tego przedsięwzięcia jest oddanie hołdu ofiarom II wojny światowej. Dodatkowo zapraszają wszystkich tych, którzy nie mieli okazji uczestniczyć w poprzednim weekendzie na dwa dodatkowe spektakle, które odbędą się w najbliższą niedzielę o 15:00 i 16:00.

Warto jednak przypomnieć, że liczba miejsc jest ograniczona. W związku z tym, osoby zainteresowane udziałem w tym niecodziennym spektaklu powinny wcześniej zarezerwować miejsca, kontaktując się pod numerem telefonu: 604240274. Przedsięwzięcie uzyskało finansowe wsparcie od biura „Niepodległa” w ramach programu Symbole Narodowe RP.