Stowarzyszenie Morsy Turek zorganizowało XI Inwazję Morsów. W związku z tym nad jeziorem Przykona zebrało się około 500 miłośników mroźnych kąpieli. Do tego należy doliczyć pokaźną widownię w postaci wspierających członków rodzin i przyjaciół osób morsujących. Mimo kiepskiej pogody wydarzenie okazało się ogromnym sukcesem!

Setki osób na imprezie w gminie Przykona

Inwazja Morsów to nie jest zwykła kąpiel w jeziorze zimą. To ciekawe wydarzenie, które zrzesza morsujących z Turku i innych miast w Polsce. W tym roku impreza przyciągnęła około 500 aktywnych uczestników! Wejście do wody poprzedzono sesją nordic walking, rozgrzewką i biegiem morsów. Po kąpieli uczestnicy mogli częstować się ciepłymi napojami i kiełbaskami z rusztu. Wszyscy uczestnicy wyglądali na zadowolonych i z pewnością wrócą tu za rok!

Za organizację Inwazji Morsów odpowiadają członkowie turkowskiego stowarzyszenia, wspierani przez miasto. Na wydarzeniu nie mogło zabraknąć również osób czuwających nad bezpieczeństwem kąpiących. W tej roli wystąpili członkowie WOPR Turek oraz ratownicy z OSP Proboszczowice.