Niedawno, niewiarygodne informacje zaczęły krążyć na terenie powiatu tureckiego dotyczące rzekomych porwań dzieci. Komenda Powiatowa Policji w Turku, z inspektorem Michałem Grzelakiem na czele, natychmiast podjęła kroki w celu sprostowania tych niepokojących wiadomości. W pełni zdementował te plotki, podkreślając ich brak prawdziwości.

Na początek, pojawiła się niepokojąca informacja jakoby kobieta miała być wczołgana do samochodu z zagranicznymi tablicami rejestracyjnymi blisko jednego z cmentarzy we Władysławowie. Ta sytuacja przyczyniła się do pojawienia się obaw o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców regionu. Jednakże, komendant Grzelak stanowczo zaznaczył, że żadne porwanie ani nawet próba porwania dziecka nie miało miejsca na terenie powiatu tureckiego ani ostatnio, ani w ogóle.

W swoim formalnym oświadczeniu, inspektor Grzelak zaapelował do mieszkańców o zachowanie rozwagi przy przekazywaniu tego rodzaju wiadomości, które okazały się bywać jedynie plotkami. Podkreślił także, że nie ma miejsca na rozpowszechnianie fałszywych informacji budzących nieuzasadniony niepokój wśród społeczności powiatu turkowskiego.