Tydzień temu dzieci z Przedszkola w Piekarach  miały okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim ze znanym i lubianym pisarzem Wiesławem Drabikiem. Według relacji spotkanie było bardzo udane. Pisarz zadbał o to, by dzieci się nie nudziły i przygotował dla nich sporo zagadek i konkursów. Przedszkolaki chętnie testowały swoją kreatywność.

Wiesław Drabik uczy dzieci kreatywności

Droga do bycia pisarzem była w przypadku pana Wiesława dość przypadkowa. Sławny dzisiaj autor książek dla dzieci pracował najpierw dla agencji reklamowej, gdzie wykorzystywał swój talent do tworzenia ilustracji i chwytliwych haseł dla innych autorów. W końcu zorientował się, że ma i umiejętności i możliwości, by stworzyć własne bajki.

Talent Wiesława Drabika szybko dostrzegło wydawnictwo, które podjęło się publikacji i promocji pierwszej książki autora. Od tamtej pory minęło trochę czasu i znany dziecięcy pisarz ma już na swoim koncie około 250 udanych publikacji.

Pisarz opowiedział dzieciom co nieco ze swojej drogi do bycia pisarzem, a przy okazji zadbał, by dzieci nie tylko słuchały, ale by także aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Stąd przygotował dla nich zagadki i konkursy, dzięki którym dzieci poprzez zabawę rozwijały swoje umiejętności.

Pokaż dziecku magię książek

Utarło się, że czytanie książek rozwija wyobraźnię, ale tak naprawdę czytanie przynosi o wiele więcej korzyści. Warto czytać dziecku bajki i z czasem zachęcać go do samodzielnego odkrywania magii książek. Dzieci biorą przykład z dorosłych, dlatego nie dziw się, że Twoje dziecko nie lubi czytać, jeśli nie pokazałeś mu, że czytanie jest fajne.

Dzięki książkom Twoje dziecko nauczy się poprawnego pisania, bez męczącego wkuwania zasad ortografii! Warto również wspomnieć, że rozwijanie wyobraźni idzie w parze z rozwojem umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Wszystko to zaprocentuje w dorosłości dziecka, które będzie miało większe szanse na osiągnięcie sukcesu zawodowego i życiowego. Czytanie zdecydowanie jest najbardziej niedocenianą aktywnością!

A Wy lubicie czytać?