Rowerzyści z konińskiego subregionu zgromadzili się w sobotę na schodach licheńskiej bazyliki, mając na celu wspólne uczestnictwo w Wielkopolskiej Pielgrzymce Rowerowej. Początek wydarzenia zgromadził ponad 50 entuzjastów dwóch kółek.

W przeddzień tego corocznego wydarzenia, które odbyło się 20 maja i było już czwarte w swoim rodzaju, sanktuarium w Licheniu stało się miejscem spotkania dla ponad 50 rowerzystów.

– Głównym celem tej pielgrzymki jest promowanie zdrowego stylu życia, przekonywanie ludzi do pozostawienia samochodów i wybierania rowerów jako środka transportu w wolnym czasie – powiedziała Maja Strużyńska, jedna z osób odpowiedzialnych za organizację tego wydarzenia.

Nie mogło zabraknąć reprezentacji niebieskiej grupy CIKLO Konin, która swoją obecnością podkreśla znaczenie każdego tego typu wydarzenia w mieście i okolicy. Jej członek, Władysław Wojtulewicz, przyniósł kwiaty, aby złożyć gratulacje Maji Strużyńskiej, współorganizatorce wydarzenia, oraz jej nowo poślubionemu mężowi.

Przed rozpoczęciem pielgrzymki, uczestnicy modlili się wspólnie z księdzem kustoszem Januszem Kumalą. Ksiądz Kumala udzielił pielgrzymom błogosławieństwa i poświęcił ich rowery na czas trasy.