Dni Turku już za nami i wygląda na to, że tegoroczne atrakcje z okazji święta miasta i gminy przypadły mieszkańcom do gustu. Jedną z największych zaplanowanych atrakcji był koncert Kamila Bednarka i jego zespołu.

Wesołe miasteczko, koncerty i dyskoteka — to był udany weekend w Turku!

Atrakcje związane ze świętem miasta zaplanowano na sobotę i niedzielę (7 i 8 sierpnia). Mieszkańcy Turku i okolicznych miejscowości mogli cieszyć się wspólną zabawą przez całe dnie. W ciągu dnia szczególnym uznaniem cieszyło się wesołe miasteczko i stoiska z jedzeniem, głównie pysznymi słodyczami. W ciągu dna w sobotę trwały również zawody sportowe.

Z kolei wieczorem mieszkańców powiatu tureckiego zaproszono pod scenę, na której wystąpił popularny wśród młodzieży raper Smolasty i znany szerszemu gronu Kamil Bednarek wraz z zespołem. Muzycy porwali publiczność, a frekwencja na koncercie Bednarka przekroczyła oczekiwania organizatorów.

W niedzielę również nie było nudno, chociaż ten dzień był bardziej poświęcony kulturze regionu. Mieszkańcy mogli wziąć udział w interesujących eko-warsztatach, poćwiczyć jogę na trawie, a także uczestniczyć w konkursach rodzinnych. Czas zaplanowano interesująco zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i osób bez dzieci. Wieczorem mieszkańcy ponownie udali się na koncerty, ale tym razem wstępowali lokalni artyści. Im także nie można odmówić talentu.

Kamil Bednarek — kilka słów o gwieździe występującej podczas Dni Turku

Miłośnik reggae, pierwszy luzak polskiego show-biznesu – Kamil Bednarek. Dzisiejsza gwiazda muzyki reggae, a dawniej uśmiechnięty chłopak, który zasłynął występem w Mam Talent w 2010 roku. Tam dał się poznać jako skromny, wyluzowany chłopak, dla którego liczy się przede wszystkim muzyka. Zarówno jury, jak i widzowie programu docenili talent Bednarka, który zajął w konkursie drugie miejsce.

Przez kilka lat Bednarek występował z zespołem Star Guard Muffin, jednak po sukcesie artysty jego droga z zespołem się rozeszła. Od 2012 roku występuje pod własnym nazwiskiem i ma na swoim koncie naprawdę sporo sukcesów muzycznych. Można powiedzieć, że dzięki niemu Polacy pokochali muzykę reggae, która wcześniej nie była w Polsce tak powszechna, by piosenki tego gatunku leciały w radiu. Tegoroczny występ Kamila Bednarka w Turku był drugim występem w tym mieście.