Polacy raczej nie należą do fanów rodzimej służby zdrowia, ale to nie przeszkodziło spółce Wzorowi Polska w zorganizowaniu plebiscytu na najlepszą placówkę medyczną. I w tym właśnie konkursie nominowano szpital działający w Turku. Niektórzy poddają w wątpliwość tę nominację z powodu problemów kadrowych szpitala. Może to również świadczyć o tym, że konkurencja nie jest zbyt duża.

Wygląda na to, że nie jest źle!

Szpital w Turku miał poważne problemy w zeszłym roku, a raczej problemy mieli pacjenci, niemogący skorzystać z pomocy na oddziale wewnętrznym szpitala. Przyczyną takiego stanu rzeczy były poważne braki kadrowe, za które winą obarczono ówczesnego dyrektora placówki. Ta sytuacja istotnie mogła przyćmić wszystko inne, co nie zmienia faktu, że szpital w Turku na tle innych wypada dość dobrze.

Po pierwsze, problemy kadrowe są w polskiej służbie zdrowia standardem i będzie to wymagało to pewnych poprawek w całym systemie. Czy problem uda się rozwiązać? To pokażą najbliższe lata.

Nowa kategoria znanego rankingu

Organizacja Wzorowi Polska od lat tworzy rozmaite rankingi, głównie dotyczące gmin i produktów. Jako że różnego rodzaju rankingi są obecnie niesamowicie popularne, spółka postanowiła najwyraźniej pójść o krok dalej i stworzyć kategorię, która na pewno nie przejdzie bez echa.

Nazywanie jakiejkolwiek placówki medycznej w Polsce wzorową prosi się o niewybredne żarty. Ale przecież nie oznacza to, że szpitale w Polsce naprawdę są tragiczne. To problem w całej Europie, jeśli chodzi o placówki publiczne, których największym problemem jest po prostu brak pieniędzy. Tymczasem szpital w Turku radzi sobie mimo tego naprawdę dobrze. Placówka podejmuje różnego rodzaju inwestycje i wszystko po to, by naprawdę przynieść korzyści pacjentom.

Może plebiscyt stanie się swego rodzaju motywacją dla przychodni i szpitali? Na razie jednak nie wiadomo, jak ta kategoria się przyjmie. Wyniki pierwszego etapu miały być ogłoszone w marcu, do czego z jakichś powodów nie doszło.