Oficjalne podpisanie umowy z wykonawcą odbyło się 18 sierpnia 2021 roku. To oznacza, że prace związane z przebudową Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w Turku wkrótce ruszą. Co nowego pojawi się na terenie zmodernizowanego oddziału? Na stronie Starostwa Powiatowego pojawiły się wstępne ustalenia i plany związane z modernizacją.

Przebudowa za blisko 10 milionów złotych

Wiele wskazuje, że remont Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w Turku nie będzie polegał na kosmetycznych zmianach, a na porządnej przebudowie i reorganizacji. Na ten cel przeznaczono blisko 10 mln zł. Szpital w Turku mógł pod tym względem liczyć na wsparcie Wojewody Wielkopolskiego, który udzielił miastu dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Oddział ginekologiczno-położniczy wraz z Salą Porodową i Oddziałem Noworodkowym zostanie przystosowany do użycia przez osoby niepełnosprawne. Oddział zostanie również dostosowany do Rozporządzenia Ministra Zdrowia z 26 marca 2019 roku. W rozporządzeniu znalazła się między innymi informacja o dostosowaniu sal, łazienek i korytarzy do wymogów bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego.

Dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych szpital uzyska także własny agregat prądotwórczy. Dzięki niemu w sytuacji kryzysowej szpital nadal będzie dysponował niezbędną energią elektryczną.

Czy oddział ginekologiczno-położniczy w Turku zostanie zamknięty na czas przebudowy?

Według oficjalnych informacji szpital w Turku będzie działał normalnie. Funkcjonowanie oddziału ginekologiczno-położniczego połączono z remontem. Zaplanowano etapowy remont oddziału, dzięki czemu pacjentki nadal będą mogły korzystać z usług oddziału. Nie podano natomiast informacji, kiedy rozpocznie się remont i jak długo potrwa.

Wykonawcą projektu jest firma P.P.H.U. MISZBUD na czele z Jarosławem Miszczakiem. Firma pochodzi z Koła. Oficjalne dokumenty podpisał dyrektor szpitala w Turku, Krzysztof Sobczak. W spotkaniu uczestniczyli także: Starosta Turecki Dariusz Kałużny i Wicestarosta Władysław Karski.