Ogólnopolska akcja #sadziMY to akcja społeczna, która edukuje i zachęca do sadzenia drzew. Regionalne nadleśnictwa przygotowują młode sadzonki drzew i rozdają je chętnym za darmo. Chociaż akcja odbyła się na początku października, to warto napisać kilka słów o sadzeniu drzew przez najmłodszych mieszkańców Turku.

Dobra zabawa i świadomość konieczności dbania o naturę

Przedszkole Samorządowe nr 4 w Turku w dniu 1 października wykonało porządną pracę na rzecz wszystkich mieszkańców miasta! Przedszkolaki ubrane w ciepłe jesienne ciuchy wyruszyły sadzić młode drzewka w ramach akcji #sadziMY. To trzecia już odsłona ogólnopolskiego projektu.

Maluchy bawiły się doskonale, a przy okazji zdobyły przydatną wiedzę. Dzieci wiedzą już, że drzewa to dobre powietrze dla ludzi i ochrona przed ociepleniem klimatycznym. Dzięki takim akcjom wychowujemy nowe pokolenie ludzi: mądrzejszych i żyjących w zgodzie z naturą.

Warto pamiętać, że dbanie o naturę to jak dbanie o dom właśnie dla tych dzieci. Niestety, ale skutki globalnego ocieplenia najbardziej dotkną nasze dzieci. Nie dopuśćmy do tego. Zadbajmy o ich beztroskie dzieciństwo i dobrą dorosłość.

Drzewo jako symbol

Pracownicy lokalnych nadleśnictw zachęcali do udziału w akcji nawiązaniem do wyjątkowej symboliki. Dawniej posadzenie drzewa było uważane za część życiowego spełnienia. Założyć rodzinę, wybudować dom i posadzić drzewo: pięknie to brzmi!

Mieszkańcy bloków mieszkalnych również mogą takie drzewo posadzić — gdziekolwiek chcą! Należy jedynie wziąć pod uwagę, że ten mały krzaczek urośnie do kilkunastu metrów. Warto więc zadbać o rozsądny wybór.

W obliczu masowej wycinki lasów i destrukcyjnej działalności człowieka akcja #sadziMY ma bardzo duży sens. To my, zwykli ludzie mamy szansę na odbudowanie natury, którą niszczy przemysł. Jedno drzewo nabiera innego znaczenia, kiedy sadzi je kilka tysięcy osób na terenie całego kraju.