Pierwszy dzień familijnego pikniku, który odbył się w Zespole Szkół Technicznych w Turku, był całkowicie poświęcony profilaktyce zdrowotnej. Uczestnicy mieli możliwość uczestniczyć nie tylko w licznych wykładach, ale również przeprowadzić podstawowe testy diagnostyczne.

Sobotnie wydarzenia na pikniku były głównie skoncentrowane na edukacji zdrowotnej i profilaktycznej. Starosta powiatu tureckiego, Dariusz Kałużny, podkreślał znaczenie służby zdrowia, która jest priorytetem jego kadencji, i wyraził swoje zadowolenie z możliwości organizowania takiego wydarzenia w Zespole Szkół Technicznych w Turku.

Aneta Kurzawa, dyrektor ZST, również przywitała zgromadzonych gości, zwracając uwagę na szereg działań profilaktycznych prowadzonych przez szkołę. Podkreśliła wagę dbania o zdrowie młodzieży oraz znaczenie uświadamiania im, że to jest najcenniejsze. Wydarzenie z tego dnia miało na celu wzmocnienie tych działań profilaktycznych i pomóc wszystkim docenić wartość zdrowia.

Wśród prelegentów był dr h.med Wojciech Małecki, onkolog, który przeprowadził wykład na temat diagnozowania nowotworów jajnika i prostaty. Następnie, przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Turku prowadzili prelekcję na temat profilaktyki nowotworowej. Koniński Klub „Amazonki” zorganizował prezentację na temat nowotworów piersi.