Zaczynając od 20 maja, poniedziałek, Turecki Urząd Miejski da obywatelom możliwość składania wniosków o przyznanie lokali w nowo wybudowanych blokach mieszkalnych na Osiedlu Wyzwolenia.

Dwa nowo wzniesione budynki mieszkalne, które zostały umiejscowione na terenie miasta Turek, oferują łącznie 44 komunalne lokale mieszkalne. Z ogólnej puli, dwa lokale zostały specjalnie przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Każdy z bloków posiada podpiwniczenie oraz cztery piętra mieszkalne: parter i trzy wyższe kondygnacje. Lokale mają różnorodny metraż, który waha się od 35 do aż 70 metrów kwadratowych.

Cała inwestycja pochłonęła kwotę 16.787.346,79 złotych. Głównym źródłem finansowania były programy rządowe, które pokryły aż 90% kosztów budowy. Pozostałe 10% pochodziło z budżetu miasta Turek. Co ciekawe, proces budowy zakończył się wcześniej niż się spodziewano. Dlatego też już w najbliższy poniedziałek, 20 maja, mieszkańcy będą mogli złożyć swoje wnioski o przydział mieszkań. Formularze wniosków będzie można znaleźć w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Turku, jak również na oficjalnej stronie internetowej miasta.