Powiat turecki dba o najmłodszych, zapewniając im możliwość rozwijania sportowych pasji. Starania te przynoszą efekty w postaci zwycięstw w międzyszkolnych i międzymiastowych zmaganiach. Wygrane konkursy bez wątpienia przynoszą dumę i radość, ale sport niesie ze sobą znacznie więcej korzyści. Jeśli więc jeszcze nie rozbudziliście w swoich pociechach pasji do sportu, być może czas zacząć!

Zwycięstwa w Futsalu i nocne treningi w powiecie tureckim

Futsal, inaczej halówka, cieszy się w Turku i okolicznych powiatach dużą popularnością. Zaszczytny tytuł mistrzów rejonu konińskiego mogła otrzymać tylko jedna drużyna i tworzą ją licealiści z Turku. Drużyna składająca się z 12 nastolatków najpierw pokonała miejskie technikum i zawodówkę, a następnie zmierzyła się ze zwycięskimi klasami z innych powiatów. Zapał i chęć do trenowania przyniosły zwycięstwo!

Innym wydarzeniem sportowym wartym wzmianki jest Noc Samurajów, która odbyła się na początku marca. Ta impreza jest dedykowana najmłodszym sportowcom, trenującym sztuki walki. Na nocnym spotkaniu zebrało się blisko 50 dzieci chcących zgłębiać tajniki sportu, bawić się w dobrym towarzystwie, oglądać bajki i uczestniczyć w konkursach.

Sport łączy ludzi

Turkowscy licealiści, którzy zwyciężyli w zawodach Futsalu, nie zapomnieli wykorzystać tej okazji do wyrażenia swojej solidarności z Ukrainą. Wspomnieli przede wszystkim o młodych Ukraińcach, życząc im, by także mogli wkrótce wrócić do normalności. Ten wzruszający gest tylko potwierdza fakt, że sport łączy ludzi. Być może, gdyby niektórzy politycy skupili się na rozwijaniu własnych pasji, nie musieliby podnosić swojej pozycji poprzez zabijanie niewinnych osób.

Szanse na wyrobienie w sobie pasji do sportu są największe w czasach szkolnych. Dzieci mają czas, a szkoły udostępniają miejsce i sprzęt do treningów. Dlatego warto zachęcić swoje dziecko do bliższego zapoznania się z wybranym sportem, ponieważ niesie to ze sobą wiele korzyści psychicznych i fizycznych. Lepsza kondycja, odporność organizmu i możliwość rozładowania stresu korzystnie odbiją się na życiu każdego dziecka i nastolatka.

Więcej o sporcie możecie przeczytać na ciekawej stronie: https://www.speedway-liga.pl/.