Mleczarnia Turek Sp. z o.o. otrzymała niedawno imponujące wyróżnienia przyznawane co roku przez niezależny Top Employers Institute. Polskie przedsiębiorstwo po raz kolejny znalazło się w gronie najlepszych 73 pracodawców z Polski i 1800 najlepszych pracodawców z Europy. Postanowiliśmy się przyjrzeć, co o tak prestiżowym miejscu pracy mówią sami zatrudnieni.

Top Employer – w Polsce to prawdziwy wyczyn

Jeśli chodzi o kulturę pracy, w naszym kraju nie ma zbyt dużej konkurencji. Fabryki i przedsiębiorstwa, które szukają pracowników fizycznych, nie starają się zapewnić im dobrych warunków pracy, bo przecież szybko można znaleźć inne osoby na ich miejsce. W biurach nie jest lepiej, ale tam pracownicy przynajmniej mogą liczyć na lepsze pieniądze.

Tymczasem Mleczarnia Turek pozytywnie wyróżnia się na tle polskich Januszy Biznesu. Top Employers Institiute jako niezależna organizacja sprawdza różne aspekty poziomu prowadzenia firmy, porównując przedsiębiorstwa z całej Europy. Poprzeczka postawiona jest wysoko, a jury ocenia między innymi strategie rozwoju talentów, szkolenia i możliwości rozwoju, czy wdrażanie nowych pracowników.

Mleczarnia Turek ma dobre opinie również wśród konsumentów, ale w popularnej aplikacji GoWork wyczytaliśmy, że praca w firmie nie jest tak kolorowa, jak można sądzić po prestiżowym tutule topowego pracodawcy.

Różnie bywa z tą kulturą pracy

Pierwsze, co rzuca się w oczy, a czego jury chyba nie wzięło pod uwagę, to dość niskie zarobki. W Mleczarni Turek obowiązuje praca trzyzmianowa i zdarzają się również takie, które trwają po 12 godzin. Tymczasem w 2020 roku pensja na godzinę brutto wynosiła niecałe 16 zł. Warto jednak wspomnieć o dodatkach na święta i premiach covidowych.

Zatrudnieni Polacy nie narzekają na samą pracę, ale na swoich kolegów i koleżanki z Ukrainy oraz na kierownictwo. W firmie panuje nieciekawa atmosfera, a część pracowników otwarcie się obija, co jest przyczyną konfliktów. Kierownictwo podobno nic z tym nie robi, gdyż interesuje ich jedynie efekt pracy całej zmiany, a braki są zwyczajnie uzupełniane przez bardziej pracowite osoby.

A Wy co sądzicie o Mleczarni Turek? Pracujecie tam lub mieliście okazję pracować?