Segregacja śmieci przysparza wiele problemów i wątpliwości niejednemu Polakowi. Zasady nie są tak oczywiste, jak można by podejrzewać. Dodatkowo wiele osób ma nikłe pojęcie o ekologii i o konieczności zadbania o planetę. Wkrótce mieszkańcy Turku będą mogli pochwalić się pełną wiedzą na te tematy i to bez uczestniczenia w zajęciach! Inicjatywę miejską sfinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W końcu nauczymy się segregować śmieci!

Czy brudne opakowania można wrzucić do plastików? Czy karton po pizzy można wrzucić do pojemnika na papier? Gdzie powinny trafiać kości z niedzielnego obiadu? Od teraz takie pytania nie będą Ci towarzyszyć podczas wyrzucania śmieci. Miejskie śmietniki zostały wyposażone w dość duże tablice informacyjne, na których wszystko jest rozpisane.

Wkrótce będą dostępne również bezpłatne kalendarze do zawieszenia na ścianę, w których również znajdą się informacje o prawidłowym segregowaniu śmieci. Wśród kolorowych obrazków będziemy mogli także poczytać o ekologii.

Książeczki edukacyjne dla dzieci

Swój udział w akcji Segregacja to eko-reakcja będą miały również najmłodsi. Dzieci z przedszkoli i pierwszych klas szkoły podstawowej dostaną ciekawe książeczki z łamigłówkami i naklejkami. Dzięki książeczkom maluchy będą mogły w ciekawy sposób zdobyć wiedzę, która przyda im się na całe życie.

Pamiętajmy, że dbanie o środowisko jest ważne także ze względu na nasze dzieci. To oni wejdą w dorosłe życie w czasach, które mają być początkiem nieodwracalnej katastrofy ekologicznej. Możemy temu zapobiec, ale musimy działać już teraz. Może się wydawać, że jako zwykli zjadacze chleba nie mamy wpływu na świat, ale to nieprawda. Bo jeśli przynajmniej większa część konsumentów, czyli nas, zmieni swoje nawyki, wywrze tym samym wpływ na wielkie przedsiębiorstwa. I to jest klucz do uratowania Ziemi.

A jeśli chcesz wiedzieć więcej o ekologii, zajrzyj na stronę: https://www.wokolnatury.pl/