W sobotę, 9 grudnia, atmosfera Świąt Bożego Narodzenia opanowała Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słodkowie. Udział w tej uroczystości przyniósł nie tylko doskonały nastrój, ale także znakomitą rozrywkę za sprawą różnorodnych atrakcji przygotowanych przez planistów wydarzenia.

Okres jarmarków świątecznych jest w pełni. W Słodkowie, nastrojowe atrakcje zorganizowane przez planistów wprowadziły uczestników w bożonarodzeniowy nastrój. Mieszkańcy gminy Turek mieli możliwość podziwiać występy dzieci i młodzieży oraz wspólnie nucić kolędy. Wystarczyło wziąć udział w kiermaszu świątecznym, aby zaczerpnąć coś dobrego i stworzyć unikalną atmosferę świąt w swoim domu, gdzie obfitość różnorodnych przedmiotów była wystawiona na sprzedaż.

Kolorowe drzewka bożonarodzeniowe, ręcznie wykonane bombki oraz bogactwo innych produktów rękodzielniczych to tylko niektóre z oferowanych do sprzedaży przedmiotów. Święty Mikołaj dopełniał całą atmosferę zabawy, z którym dzieci i młodzież chętnie rozmawiały o swoich świątecznych życzeniach.

Znaczną popularność zyskała mała kawiarnia, w której obok ciepłych napojów podawano ciasta, ciasteczka oraz inne smaczne przekąski. Uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Słodkowie byli organizatorami tego wydarzenia, współpracując ściśle z nauczycielami i rodzicami.