Moda na Escape Room trwa w Polsce w najlepsze i nic w tym dziwnego! Nie ma nic lepszego niż rozwiązywanie zagadek w atmosferze tajemnicy i grozy. To znakomita rozrywka dla dorosłych, a Stowarzyszenie Przystań przewrotnie postanowiło zorganizować Escape Room dla dzieci. W końcu najmłodsi również potrafią rozwiązywać zagadki! To pierwsza tego typu inicjatywa w Turku, ale z pewnością nie ostatnia!

Escape Room Stowarzyszenia Przystań

Stowarzyszenie Przystań w Turku to swego rodzaju dom kultury, który powstał z inicjatywy kilku zaprzyjaźnionych pasjonatów. Ludzie ze stowarzyszenia wykorzystali swoją wyobraźnię i talent, by zapewnić rozrywkę i rozwój artystyczny młodym i dorosłym mieszkańcom miasta. Ich działalność to przede wszystkim warsztaty, spotkania i przedstawienia teatralne.

Tym razem członkowie Stowarzyszenia Przystań przygotowali dla dzieci coś naprawdę wyjątkowego. Siedziba Przystani, znajdująca się przy ulicy Browarnej 13, zamieniła się w wysokiej klasy Escape Room. Nie były to jednak wyłącznie zagadki i świetnie zaaranżowana na ten cel przestrzeń. Członkowie Stowarzyszenia Przystań zadbali o odpowiednią oprawę teatralną, która zapewniła tę wyjątkową atmosferę grozy i tajemnicy. Dzięki temu dzieci mogły faktycznie wczuć się w klimat zabawy i rozbudzić swoją potężną wyobraźnię.

Escape Room w Przystani okazał się ogromnym sukcesem. Artyści ze Stowarzyszenia zapowiedzieli już, że podobną atrakcję przygotują z okazji Halloween. Na kolejne wydarzenie musimy zatem poczekać do końca października.

Escape Room, co to jest?

Dla tych, którzy nie mieli okazji uczestniczyć w zabawie w Escapie Roomie, zostawiamy krótkie wyjaśnienie, o co chodzi. Być może zachęcimy Was do udziału w tej zabawie!

Escape Room jest jak przeniesienie się z normalnej rzeczywistości do świata gry. Z grupą znajomych trafiasz do zagadkowego miejsca. Aby przedostać się do sąsiednich pomieszczeń i ostatecznie wyjść z zamknięcia, musicie wysilić swój umysł. Na podstawie poszukiwań i znalezionych tropów, kolejno rozwiązujecie pojedyncze zagadki, które doprowadzą Was do ostatecznego rozwiązania tajemnicy. Escape Roomy różnią się od siebie — każdy ma swój temat przewodni, do którego dopasowany jest wystrój pomieszczenia i rodzaj zagadek. To naprawdę świetna zabawa, niezależnie od wieku!