Tyle się dzisiaj narzeka na młodzież, a mało kto mówi o tym, że problemem może być nie sama młodzież, a wychowujący ją dorośli. Najmłodsi mieszkańcy powiatu tureckiego pokazują, że nie straszne im wyzwania i potrafią pożytecznie spędzać czas. W ostatnich dniach w gminie odbyły się warsztaty pierwszej pomocy oraz wiosenne porządki w parku w Kolnicy.

Przedszkolaki uczą się udzielania pierwszej pomocy

Umiejętności udzielania pierwszej pomocy są niezwykle cenne. Niestety, wielu z nas ma na tym polu spore zaległości, które warto uzupełnić. Dorośli z Turku mają o tyle łatwiej, że ich pociechy właśnie są świeżo po kursie pierwszej pomocy. Przedszkolaki z Władysławowa uczestniczyły w zajęciach z ratownikiem medycznym i popisały się nie tylko znajomością numerów alarmowych, ale także umiejętnością uczenia się nowych rzeczy.

Maluchy miały okazję poznać wszystkie zasady udzielania pierwszej pomocy. Obecnie wiedzą już, jak zachować się w momencie wypadku lub wtedy, gdy ktoś potrzebuje pomocy medycznej. Dzieciaki trenowały resuscytację na fantomie i uczyły się układać swoich kolegów i koleżanki w pozycji bezpiecznej. Jako że dzieci naprawdę sprawnie się uczą, mieszkańcy powiatu mogą czuć się bezpiecznie!

Wiosenne porządki prowadzone przez młodzież

Młodzież z Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich, rozpoczęła zajęcia praktyczne w parku w Kolnicy. Uczniowie zajęli się porządkowaniem terenu, sprzątając, grabiąc liście i przycinając krzewy. Zwieńczeniem pracowitego dnia były warsztaty wyplatania wianków. Młodzi, przyszli architekci krajobrazu z pewnością tego dnia się nie nudzili!

Dzieci i młodzież udowadniają nam, dorosłym, że zawsze jest dobry moment na naukę i odrobinę pożytecznej pracy. Bierzmy z nich przykład i sami również stańmy się wzorem dla innych. Na naukę pierwszej pomocy nigdy nie jest za wcześnie ani za późno. Z kolei wiosenne porządki można robić wszędzie w okolicy.

A skoro o porządkach mowa, zachęcamy do sprawdzenia ciekawych porad na stronie: https://www.bestinshow.pl/.