Mieszkańcy Turku przez 14 lat mogli cieszyć się niezmienionymi cenami strefy płatnego parkowania. Na ostatnim posiedzeniu radni zdecydowali, że konieczne jest wprowadzenie wyższych stawek za korzystanie z płatnych parkingów. Droższe bilety zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2023 roku. Na szczęście podwyżki nie są bardzo wysokie.

Od nowego roku za parking zapłacimy więcej

Już za nieco ponad miesiąc strefa płatnego parkowania w Turku będzie droższa. Wzrosną przede wszystkim opłaty początkowe i abonament miesięczny. Różnicę zauważymy w opłacie za pierwsze pół godziny parkowania. Bilety będą droższe o 50 groszy, czyli zamiast złotówki, zapłacimy 1,50 zł. Kolejne godziny nie będą droższe od nowego roku. Za pierwszą godzinę parkowania zapłacimy 2 zł, za drugą 2,50 zł, a za trzecią 3 zł. Każda kolejna godzina parkowania to następne wydane 2 zł. Zmiany będą widoczne także w abonamencie miesięcznym, który ze 100 zł podrożeje do 120 zł. Warto wspomnieć o wyjątku, jakim są osoby zameldowane stale lub czasowo na którejś z ulic objętych strefą płatnego parkowania. W tym przypadku miesięczny abonament kosztuje jedynie 30 zł, czyli tak samo, jak w poprzednich latach.

Jakie ulice w Turku są objęte strefą płatnego parkowania?

W Turku znajduje się 6 ulic objętych strefą płatnego parkowania. Są to ulice: Kolska, Kaliska, Szeroka, Browarna, a także Plac Wojska Polskiego i Plac Sienkiewicza. W nowym roku na szczęście nie przybędzie nowych ulic objętych płatną strefą. Obecny stan utrzymuje się niezmiennie od 14 lat, czyli od 2008 roku, kiedy to miała miejsce ostatnia podwyżka stawek płatnego parkowania.

W dobie wszechobecnych podwyżek droższa strefa płatnego parkowania nie budzi zaskoczenia. Nie oznacza to jednak, że z kolejnymi podwyżkami łatwo się pogodzić.