Mieszkańcy powiatu Tureckiego mają okazję dodatkowo zabezpieczyć swój rower przed kradzieżą. Powiatowa Komenda Policji w Turku do końca wakacji będzie bezpłatnie znakować rowery z udziałem WIBEROO. Dowiedz się, kiedy i gdzie możesz zabezpieczyć swój rower.

Skuteczna zniechęcenie złodziei

Rower stary, czy nowy — dla złodzieja to nie ma znaczenia. W związku z tym zakup używanego roweru za kilkaset złotych nie chroni Cię przed jego utratą. Naturalnie najbardziej narażone na kradzież są rowery nowe i drogie. Dobrej jakości zapinka rowerowa i bezpieczne miejsce do przechowywania roweru to podstawa. Jak się okazuje, można zrobić coś jeszcze — zarejestrować rower w bazie WIBEROO. Po tym numerze w prosty sposób będzie można zweryfikować, czy osoba posiadająca rower jest jego prawdziwym właścicielem.

Takie oznakowanie skutecznie zniechęca złodziei, którzy przecież nie lubią ani dodatkowej roboty, ani dodatkowych utrudnień. Dzięki WIBEROO wszystkie rowery na terenie Wielkopolski mogą znaleźć się w wirtualnej bazie. Każdy będzie mógł swobodnie sprawdzić dane roweru, a także oznaczyć swój rower jako zaginiony.

Gdzie i kiedy udać się na bezpłatne znakowanie roweru?

Najbliższy termin, w którym chętni mogą udać się pod adres Legionów Polskich 3, gdzie znajduje się Komenda Powiatowa Policji w Turku, to 30 lipca. Znakowanie odbywa się w wybranych godzinach (9-12). W sierpniu będą to następujące dni: 5,12, 19 i 26. Policjanci proszą jednak o wcześniejsze umówienie się na znakowanie. Można to zrobić za pomocą numerów: 477737239  lub 516-940-868, między godziną 8:30, a 15:00. Każdy rower należy umawiać osobno, ponieważ znakowanie trwa około 20-30 minut, a chętnych jest sporo.

Warunkiem uczestnictwa w programie, jest udzielenie kilku zgód, m.in. na przetwarzanie danych osobowych. Ponadto osoba musi być pełnoletnim mieszkańcem powiatu tureckiego. Na potwierdzenie należy wziąć ze sobą dowód osobisty. Możliwe jest również zarejestrowanie rowerów osób niepełnoletnich — wtedy odpowiedzialność bierze na siebie dorosły opiekun, który musi zjawić się pod Komendą wraz z dzieckiem, by dopełnić formalności.

Po rejestracji roweru konieczne jest potwierdzenie konta. Należy to zrobić w ciągu 14 dni na stronie WIBEROO. Aby aplikacja WIBEROO miała sens, należy aktualizować informacje o rowerze. W przypadku, gdy dojdzie do kradzieży, trzeba zmienić status w aplikacji, a następnie udać się na posterunek policji i zgłosić kradzież.