Każdego dnia dochodzi do mniej lub bardziej niebezpiecznych wypadków na drogach. Najczęstszą przyczyną wypadków są kierowcy, którzy lubią szybką jazdę lub lubią jazdę na procentach. Tym razem przyczyną wypadku mogły być bardzo trudne warunki pogodowe, których nie wolno lekceważyć.

Kierowca wjechał w cmentarny mur

Do przerażającego zdarzenia doszło na terenie wsi Ołobok w województwie wielkopolskim. Kierowca volkswagena passata jadący w towarzystwie 3 dorosłych osób w pewnym momencie wypadł z drogi. Auto zatrzymało się na cmentarnym murze. Siła uderzenia była na tyle duża, że wszyscy pasażerowie samochodu znajdują się obecnie w szpitalu, gdzie walczą z dość poważnymi obrażeniami.

Poważny wypadek jest o tyle straszniejszy, że niewiele zabrakło, by zderzenie z cmentarnym murem zakończyło się śmiercią jadących z przodu osób. Na szczęście nic takiego się nie stało.

Policja bada przyczyny wypadku

Na miejscu wypadku natychmiast pojawiły się odpowiednie służby. Okazało się, że kierowca pojazdu był trzeźwy. Nie wiadomo, dlaczego nagle zjechał z drogi, kierując się prosto w betonowy mur cmentarza. Policja bada okoliczności tego zdarzenia. Działanie mundurowych może trochę potrwać, gdyż uczestnicy wypadku znajdują się obecnie w szpitalach w Ostrowie Wielkopolskim i Kaliszu. Nie mamy szczegółowych informacji o ich stanie zdrowia, ale wszystko wskazuje, że policjanci nie przesłuchali jeszcze uczestników wypadku, dając im czas na rekonwalescencję.

Warto jednak zauważyć, że nie bez wpływu na zdarzenie pozostaje pogoda. Tego dnia warunki na okolicznych drogach były bardzo trudne, a w powietrzu unosiła się gęsta mgła. Być może auto wpadło w poślizg, a kierowca nie zdążył wyhamować na czas. Mieszkańcy okolicznych miejscowości potwierdzają, że mur jest słabo widoczny i że przy większej prędkości nietrudno o wypadek. Na oficjalne ustalenia w tej sprawie przyjdzie nam jednak poczekać.