Jeśli jesteś osobą z niepełnosprawnością, wiedz, że zostało jeszcze kilka dni, kiedy możesz skorzystać ze wsparcia w ramach programu Aktywy Samorząd. Aktualnie do 31 sierpnia trwa nabór wniosków do Modułu I. Dowiedz się, co trzeba zrobić i co można zyskać, stając się beneficjentem programu Aktywny Samorząd.

Aktywizacja społeczna i zawodowa

Osoby z niepełnosprawnością w ramach programu Aktywny Samorząd mogą liczyć na pomoc w aktywizacji społecznej i zawodowej. Co to dokładnie oznacza? Po zaakceptowaniu wniosku osoby z niepełnosprawnością mogą otrzymać pomoc w zakupie potrzebnych przedmiotów. Osoby posiadające auto mogą liczyć na zakup niezbędnego oprzyrządowania. W ramach programu można również otrzymać wózek inwalidzki z napędem elektrycznym, pomoc w zakupie protezy kończyny, czy też sfinansowanie szkoleń w zakresie sprzętu elektronicznego. Aktywny Samorząd przewiduje również zakup określonego sprzętu elektronicznego.

Aktywny Samorząd ma na celu aktywizację osób z niepełnosprawnością, dlatego beneficjenci mogą liczyć również na sfinansowanie prawa jazdy, czy uzyskanie opieki ułatwiającej codzienne funkcjonowanie.

Jak złożyć wniosek?

Wnioski składa się online za pośrednictwem strony internetowej: sow.pfron.org.pl. Samo wypełnienie wniosku jest intuicyjne, a strona zawiera pomocne instrukcje, które pomogą Ci bezproblemowo złożyć poprawnie wypełniony wniosek.

Jeśli zdarzy Ci się przegapić termin, pamiętaj, że 10 września rusza Moduł II. W tym wypadku możesz złożyć wniosek, również drogą elektroniczną, do 10 października.